Menu
Your Cart

MS ENERGY City Women eBike - c500

MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
Ново Распродадено
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
MS ENERGY City Women eBike - c500
110,250ден.
110,250ден.
  • Залиха: Распродадено
  • Шифра: c500
Сподели
Модел градски жени Високо
MS ENERGY име MS ENERGY eBike c500
Imperios M_0001235565 Големина L_0001235570
Мотор / Мотор Bafang M200, среден мотор од 250 W 65 Nm
Екран Bafang LCD, помош за брзина од 5 нивоа
Батерија 36v 16Ah LG батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V Паметен полнач
Опсег / Досег 150 – 160 км
Рамка 17 ”S / 19” M, алуминиум 6061, мазно заварување
вилушка , патување: 100 mm
Заден менувач Shimano Altus 8 брзини
Рачка за облога Shimano ASLM3158RC со 8 брзини
Касета Shimano Tourney CSHG2008 11-32T
Ланец KMC z7
B1.A1 , 38T
Сопирачки / Рачка Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro HD -T275, 160mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro HD -T275, 160mm
Пневматици CST C1446 28” x 1,75
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура
предното тркало 36H, брзо ослободување 115мм
на задните тркала 36H, касета со 8 брзини, брзо ослободување
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 660 mm Алуминиум
Рачки од гума од 130 мм
Волан / Стебло ZOOM прилагодлив 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка 1 -1 / 8 * 44/50 * 30, В: 19,9 мм
Седло FS FU-2020-12
седиштето ZOOM 350mm, модел на суспензија
Педали / Педали Wellgo C169
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед City eBike